Skip to main content
Article Detail

RYCHLÉ PŘÍRODNÍ POMŮCKY PROTI NACHLAZENÍ A JAK PŘEDCHÁZET PŘÍZNAKŮM

Na nachlazení nikdy není vhodná chvíle. Ať už jste na dovolené nebo máte před sebou náročný týden v práci, zdá se, že nemoc vždy udeří v tu nejméně vhodnou dobu.

Jakmile začnete pociťovat příznaky nachlazení – bolest v krku, rýmu nebo ucpaný nos a celkový pocit nepohody – začnete přemýšlet o tom, jak se jich co nejrychleji zbavit. Pomoc je naštěstí po ruce a přírodní produkty se mohou ukázat jako vysoce účinné. Tento článek popisuje některé z nejlepších způsobů, jak přírodní cestou zmírnit příznaky nachlazení, a také kroky, které můžete podniknout, abyste onemocnění zabránili.

Physiomer_Gentle_CZ

Proč vyzkoušet léčit nachlazení přírodními metodami?

Při nachlazení mnozí lidé jako první sáhnou po běžně dostupných lécích, ty však nejsou vhodné pro každého. Například dekongestivní tablety nemusí být vhodné pro těhotné ženy, malé děti nebo osoby s vysokým krevním tlakem. Mohou také přinést vedlejší účinky, jako je ospalost nebo bolesti hlavy.

Pokud si nejste jisti, vždy se před zahájením jakékoli léčby poraďte se svým lékařem. A pamatujte, že existují rychlé, přírodní léky na nachlazení, které tyto rizika nenesou.

Co nejvíce odpočívejte

Odpočinek dává vašemu tělu nejlepší šanci na přirozené zotavení se z nachlazení, proto by měl být hlavní součást jakékoliv léčby, kterou si zvolíte. Nevyčítejte si, že necvičíte tolik jako obvykle, netlačte  se do domácích prací a dovolte si zůstat v posteli.

Jakmile už jste v posteli, snažte se spát alespoň sedm hodin v kuse. Hypofýza ve vašem mozku v tu chvíli uvolňuje růstový hormon, který tělu pomáhá se zotavit. Navíc pamatujte, že omezením času stráveného u obrazovek snížíte hladinu stresu a bude se vám snáze usínat.

Pročištěte vzduch pomocí esenciálních olejů

Pro vytvoření prostoru, který bude nejvíce podporovat rychlé zotavení, zvažte čištění vzduchu za pomocí esenciálních olejů, které mají antibakteriální a antivirové vlastnosti, např. tea tree, eukalyptus a nebo levandule. 

Esenciální oleje můžete smíchat, nebo každý samostatně nakapat do difuzéru. Dávejte však pozor, abyste nezředěné esenciální oleje nepožili nebo přímo nepoužili na kůži. Řada produktů Physiomer kombinuje mořskou vodu s esenciálními oleji, jako např. Physiomer Eukalyptus, který uvolňuje ucpaný nos a přináší pocit svěžesti během několika minut!

Přírodní metody pro prevenci nachlazení

Dodržujte nosní hygienu

Pravidelná hygiena nosu je jedním z nejlepších návyků jak předejít příznakům nachlazení. Příprava inhalace páry může být časově náročná a nepraktická - zdaleka ne ideální činnost, když se necítíte dobře. Praktické nosní spreje PHYSIOMER® byly speciálně navrženy pro snadné každodenní používání.

Nos je skvělý komplexní orgán, který má držet vetřelce od těla. My mu však můžeme pomoci s odstraňováním znečisťujících částic a patogenů. Klinicky prokázáné jemné nosní speje PHYSIOMER® obsahují izotonickou mořskou vodu s pH dokonale přizpůsobeným vaší sliznici.

Podpořte svůj imunitní systém

Další částí vašeho těla, která potřebuje podporu, je imunitní systém. To platí zejména v zimě, ale je moudré myslet dopředu a dodžovat zdravý životní styl po celý rok. Spánek (opět) a strava jsou pro podporu imunitního systému velmi důležité. 

Měli byste pokračovat v konzumaci čerstvého sezónního ovoce plného antioxidantů a zeleniny bohaté na vlákninu plné esenciálních oligoprvků a vitamínů a hlídat si příjem alkoholu. Do svého jídelníčku můžete také začlenit potraviny, jako je česnek, zázvor a maca, rostliny, které mají různé zdravotní přínosy. Jako sladidlo do bylinného čaje zvažte med.

Při pobytu venku se udržujte v teple

Je důležité se připravit na vše, co zima přináší - a to znamená oblékat se s ohledem na klesající teploty. Udržování adekvátního tělesného tepla je nezbytné pro správné fungování vašeho těla a obranyschopnost.

Přibližně 30 % tělesného tepla uniká z hlavy, a proto je vhodné nosit teplou čepici, kdykoli jsme vystaveni povětrnostním vlivům. Dávejte také pozor na své ruce, stejně jako nohy, které jsou na chlad velmi citlivé. Noste rukavice na ochranu prstů, v případě potřeby zvolte hrubé ponožky a huňatou šálu. I v teple můžete zachovat svůj styl – ale nejdůležitější je prožít zimu ve vhodném oblečení, bez nachlazení!

Prohlédněte si celou řadu produktů PHYSIOMER® a najděte pro vás to nejlepší řešení.

Flu-Season

Pijte hodně bylinných čajů

Když máte rýmu nebo ucpaný nos a bolí vás v krku, může být náročně odpočívat. Navíc při nachlazení můžete mít tendenci pít méně vody, což může vést k dehydrataci. Popíjení čajů během dne je skvělým řešením obou problémů. 

Zatímco pára stoupající z vašeho oblíbeného hrníčku vám pomůže uvolnit přebytečný hlen z nosu, samotný teplý nápoj zklidní váš krk a vypocením se zbavíte toxinů z těla. Často se pro své antiseptické účinky doporučují tymián a máta.

Related Articles listing
Product Category
Image
babies

Kojenci

100% přírodní roztok pro novorozence a děti

Image
children

Děti

Řada výrobků speciálně pro děti od 2 let  

Image
adult

Dospělí

Široká nabídka pro dospělé a děti od 6 let