Skip to main content
Article Detail

OD CHŘIPKY A NACHLAZENÍ PO ZNEČIŠTĚNÍ: KAŽDODENNÍ BENEFITY NOSNÍ HYGIENY

S klesajícími teplotami přirozeně rostou naše obavy z chřipky a nachlazení. I když tyto neduhy nejsou příliš závažné, určitě zvládnout narušit váš každodenní život.

Nejchladnějším dnům můžete naštěstí čelit s jednoduchou rutinou výplachu nosu. Zde se dočtete vše, co potřebujete o správné péči o nos vědět a jak udržet patogeny na uzdě.

Physiomer_Gentle_CZ

Co je nosní hygiena?

Nos je důležitým orgánem dýchacího ústrojí. S každým nádechem vdechujeme patogeny, nos je filtruje zachycením ve výstelce hlenu nosních dírek.

Jakmile je tato první obranná linie narušena, dojde k infekci, nosní sliznice se podráždí a začne produkovat více hlenu, aby se zbavila viru. Následkem toho se nos ucpe nebo naopak z něj "teče".

Je rozumné udělat vše pro to, abyste zabránili už začátku inkubační doby. Koneckonců, prevence je mnohem lepší než léčba.

Benefity každodenní nosní hygieny

Dodržování nosní hygieny může opravdu změnit váš každodenní život. Díky hodnotě pH přizpůsobené sliznici nosu je fyziologický roztok PHYSIOMER® a izotonické nosní výplachy vhodné pro každodenní použití, a to i pro malé děti a kojence. Vyberte si z naší speciálně vyvinuté řady produktů ten, který vám nejvíce vyhovuje, a zvládněte zimu v poklidu.

 

Několik způsobů jak vám může vyplacohování nosu pomoci:

1. Prevence chřipky a nachlazení

V posledních letech veřejné zdravotnické orgány často informovaly o neúčinnosti antibiotik při léčbě běžného nachlazení a chřipky z důvodu virového původu obou onemocnění. Za nachlazení a chřipku jsou zodpovědné dva odlišné kmeny těchto mikroskopických útočníků: chřipku vyvolává vir chřipky, zatímco nachlazení je většinou připisováno rinovirům.

I když jsou pouhým okem neviditelné, jsou velmi nakažlivé. Když infikovaná osoba kýchne, šíří viry obsažené ve vyloučených kapičkách do vzduchu. Pouhá přítomnost poblíž může stačit k tomu, abyste dostali chřipku nebo nachlazení.

Během zimy musí přirozená obrana těla více pracovat, aby se vypořádala s nemocemi, a proto je velmi důležité jim pomáhat, jak jen můžete. Každodenní výplach nosu pomocí nosního spreje PHYSIOMER® vám může pomoci v boji s běžnými viry. Naše sterilizované nosní spreje jsou vyrobeny z neředěné mořské vody, bohaté na prospěšné oligo-prvky, a je klinicky prokázáno, že váš nos zbavují nežádoucích částic, čímž snižují riziko rozvoje onemocnění.

Physiomer_Prevention_Cold
Related Articles listing
Product Category
Image
babies

Kojenci

100% přírodní roztok pro novorozence a děti

Image
children

Děti

Řada výrobků speciálně pro děti od 2 let  

Image
adult

Dospělí

Široká nabídka pro dospělé a děti od 6 let