Skip to main content
Article Detail

PŘÍRODNÍ METODY PRO ZLEPŠENÍ DÝCHÁNÍ

Abyste se cítili co nejlépe, je důležité udržovat si dýchací soustavu zdravou. Nejen že každá část vašeho těla potřebuje k přežití dostatek kyslíku, ale snazší dýchání dělá každodenní život pohodlnějším.

Zamysleli jste se tedy někdy nad tím, jak tato tělesná funkce vlastně funguje? Než prozkoumáte techniky, které vám mohou pomoci zlepšit dýchání, je důležité pochopit, jak a proč dýcháme.

Physiomer_Gentle_CZ

Jak dýcháme?

Dýchání je úžasně komplexní proces, o kterém často nepřemýšlíme -  koneckonců dýcháme automaticky. Mozek však neustále dostává z těla signály, které určují hladiny kyslíku a oxidu uhličitého v krvi. Svaly pak zahájí proces dýchání a upraví rychlost dechu podle toho, jak jste aktivní.

Někdy je nutné své dýchání kontrolovat, například při zpěvu nebo při cvičení. Jindy se dýchání může zhoršit, například když trpíte nachlazením nebo alergiemi. V takových případech si budete mnohem více vědomi svého dýchání a jak moc považujete dýchací funkce za samozřejmost.

Přírodní způsoby pro posílení dýchání

Dýchání je velmi důležitou tělesnou funkcí a tak je přirozené chtít, aby fungovalo co nejlépe. Pokud jste někdy přemýšleli, jak své dýchání zlepšit, nejste sami. S přibývajícím věkem se lidé začínají o toto téma více zajímat – možná proto, že funkce plic a kapacita plic se s věkem postupně snižují.

Nachlazení, chřipka, alergie nebo astma, mohou oslabit kapacitu plic a dočasně poškodit dýchací soustavu. Potíže s dýcháním snižují hladinu energie v těle – a tak není divu, že se při těchto onemocněních cítíte unavení.

Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak můžete zlepšit a posílit své dýchání přirozenou cestou.

1. Cvičení

Dýchání se dá snadno zlepšit provedením několika změn ve svém zdravém životním stylu. Priorizujte cvičení, protože vám může pomoci udržet váš dýchací systém v optimální funkci až do vysokého věku. Ať už si vyberete cvičení s nízkou zátěží, jako je chůze, plavání nebo jízda na kole, či formu vysoce intenzivního tréninku. Cvičením budou vaše plíce pracovat usilovněji – což jim pomůže zesílit. Když budete postupovat ve svém cvičebním režimu, všimnete si, že vaše každodenní dýchání je mnohem snazší.

2. Inhalace

Když jste nemocní, vaše dýchací cesty a výstelka dutin se mohou zanítit, což způsobí příznaky, jako je překrvení, kýchání, rýma a bolest očí. Ty mohou dýchání ztěžovat. Chcete-li tento zánět přirozeně zmírnit a rychle dýchací cesty vyčistit, zkuste inhalovat páru z misky s vroucí vodou. Kromě toho, že se vám bude lépe dýchat, vdechování teplého a vlhkého vzduchu může pomoci uklidnit podrážděné tkáně v nose.

3. Vyzkoušejte nosní sprej

Pokud trpíte nachlazením nebo chřipkou a v důsledku toho se vám hůř dýchá, Physiomer je jednoduchý produkt, u kterého je klinicky prokázáno, že pomáhá přirozeně vyčistit dýchací cesty. Naše řada produktů na čištění nosu je vyrobena ze 100% mořské vody a je dostatečně šetrná, aby ji mohla používat celá rodina – včetně speciálně vyrobených roztoků pro citlivé nosy miminek. Díky svým jedinečným uklidňujícím a hojivým vlastnostem Physiomer účinně řeší příznaky spojené s nachlazením a pomáhá vám snadněji dýchat. Dospělí si mohou vybrat mezi dvěma silami spreje, Gentle Jet nebo Hypertonický, v závislosti na typu a závažnosti nosní sekrece, přičemž máme také speciální řadu přizpůsobenou kojencům a mladším dětem.

4. Chraňte se před infekcemi dýchacích cest

V zimních měsících tělo snáze podlehne virům, které mohou ovlivnit dýchací soustavu. Věděli jste, že pravidelný výplach nosu může přispět k ochraně dýchání? Viry způsobující nachlazení se do těla dostávají přes nos a ústa, často tehdy, když někdo nemocný blízko vás kašle nebo kýchá. Abyste se takovým virům v období chřipek a nachlazení vyhnuli, zkuste si pravidelně vyplachovat nos a zbavte jej virů, znečištění a alergenů. PHYSIOMER® je přírodní každodenní řešení, které vám pomůže chránit se před infekcemi dříve, než mají šanci ovlivnit vaše dýchání.

Prohlédněte si celou řadu produktů PHYSIOMER® a najděte pro vás to nejlepší řešení.

Physiomer_Breathe_Air

Co se děje se vzduchem, který dýcháme?

Ačkoli můžete dýchat ústy, naše těla byla navržena tak, aby dýchala nosem, nejzázračnějším filtrem přírody. Je lemován drobnými chloupky zvanými řasinky, které čistí, zvlhčují, ohřívají či ochlazují vzduch předtím, než vstoupí do plic. Tyto jemné chloupky chrání také vaše tělo před částicemi cizích látek.

Po průchodu nosem vzduch pokračuje dolů hlenem vystlanou průdušnicí, která zachytí případné nežádoucí částice. Dále vstupuje do plic, kde je kyslík pumpován do krevního řečiště a následně cirkuluje kyslík po tělě. V opačném procesu vzduch obsahující odpadní materiál známý jako oxid uhličitý opouští tělo výdechem z plic.

Related Articles listing
Product Category
Image
babies

Kojenci

100% přírodní roztok pro novorozence a děti

Image
children

Děti

Řada výrobků speciálně pro děti od 2 let  

Image
adult

Dospělí

Široká nabídka pro dospělé a děti od 6 let